Vedoucí oddělení - právník

Praha
Český telekomunikační úřad
Právník
8 - 40 h/t
Praha

Český telekomunikační úřad podporuje rovnost žen a mužů a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů.

Náplň práce:

  • Tvorba koncepce řešení věcně a právně nejsložitějších případů a zastupování veřejných zájmů v soudních a obdobných sporech spojených s vyhodnocováním a syntézou komplikovaných ekonomických a právních vazeb.
  • Tvorba celostátní koncepce a strategie v oblasti komunikační politiky státu a poštovních služeb, jakož i koordinace celostátních a mezinárodních koncepcí v těchto oblastech.
  • Komplexní posuzovaní právních předpisů a jiných dokumentů v připomínkovém řízení a zpracovávání zásadních komplexních stanovisek k těmto předpisům.
  • Příprava a vedení legislativního procesu podle Legislativních pravidel vlády v případě návrhů právních předpisů, jakož i vedení meziresortního připomínkového řízení podle Jednacího řádu vlády u jiných materiálů.
  • Vypracovávání zásadních právních výkladů a stanovisek.
  • Stanovování obecných postupů aplikace právních předpisů, řešení věcně a právně složitých případů včetně aplikace právních předpisů v činnostech ČTÚ prostřednictvím poskytování právní služby.
  • Realizace a kontrola zadávacích/výběrových řízení podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, včetně zpracování návrhů zadávacích podmínek, administrace zadávacích/výběrových řízení a účasti v hodnoticích komisích, to vše v rozsahu stanoveném vnitřním předpisem ČTÚ.
  • Vypracování návrhů smluv (příp. zpracování právních stanovisek k těmto) uzavíraných ČTÚ včetně jejich konečného posouzení, popřípadě vypracování protinávrhů smluv.
  • Vypracování návrhů vnitřních předpisů ČTÚ, jakož i právních stanovisek k návrhům vnitřních předpisů ČTÚ.
  • Komplexní právní zastupování České republiky, jakož i ČTÚ pří soudních aj. řízeních (zejména řízení před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže podle zákona o zadávání veřejných zakázek).
  • Vedení řízení a příprava nejsložitějších případů rozhodnutí předsedy Rady ČTÚ zejména v oblasti zajišťování svobodného přístupu k informacím nebo vyřizování závažných a opakovaných stížností a petic.
  • Zajišťování vedení evidencí v rozsahu působností odboru legislativního a právního.

Požadavky:

  • VŠ vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo.
  • Zodpovědnost, preciznost, schopnost týmové spolupráce.
  • Samostatné řešení zadaných úkolů.

Nabízíme:

  • Plný úvazek.
  • Možnost dalšího odborného vzdělávání.
  • 5 týdnu dovolené.
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Služební poměr na dobu neurčitou.
  • Platové zařazení do 14. platové třídy.
  • Zaměstnanecké výhody (stravenkový paušál, příspěvek FKSP, Multisport karta)
  • Nástup možný od 24. června 2024.

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Výběrové řízení se řídí zákonem č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů. Podrobné informace a postup podání žádosti do výběrového řízení naleznete na https://ctu.gov.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-vrchniho-rady-v-odboru-legislativnim-pravnim-v-oddeleni-45

Shrnutí

Zaměstnavatel:Český telekomunikační úřad
Místo výkonu práce:Praha
Pozice:Právník
Typ zaměstnavatele:Státní správa
Právní odvětví:Občanské právo
Požadované jazyky:Čeština
Časová dotace:8 - 40 hodin týdně