Právník

Praha
Česká národní banka
Právník
8 - 40 h/t
Praha

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA

vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Právník dohledu odborné péče a ochrany spotřebitele pro oblast pojišťoven

v odboru dohledu odborné péče sekce dohledu nad finančním trhem ústředí ČNB Praha

Hledáme kolegu / kolegyni pro posílení desetičlenného týmu v oblasti dohledu pojišťoven.

Náplň práce zahrnuje:

• komunikaci s pojišťovnami, vyžadování podkladů a informací pro účely výkonu dohledu, účast na informačních návštěvách u dohlížených subjektů,

• provádění tematických šetření, sledování trendů a indikátorů rizik v oblasti odborné péče a ochrany spotřebitele a aplikaci dalších metod monitoringu pojistného trhu,

• identifikaci a nápravu primárně systémových nedostatků zjištěných u pojišťoven,

• přípravu analýz a odborných stanovisek k oblastem vztahujícím se k výkonu dohledu nad pojišťovnami,

• řešení podnětů veřejnosti týkajících se pojišťoven v oblasti odborné péče a ochrany spotřebitele,

• ověřování implementace nových regulatorních požadavků (zejména v souvislosti s IDD a PRIIPs),

• spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu (zejména EIOPA),

• spolupráci na tvorbě metodiky pro oblast výkonu dohledu odborné péče a ochrany spotřebitele.

Nabízíme:

• zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze s možností dalšího odborného růstu a vzdělávání,

• zázemí renomované instituce,

zaměstnanecké benefity: zaměstnanecký limit formou cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní připojištění anebo životní pojištění, sportovní a relaxační centrum a další,

• možnost částečné práce z domova,

• pracovní prostředí klasické kanceláře,

• nástup možný dohodou.

Kvalifikační požadavky:

• vysokoškolské vzdělání právního zaměření,

vhodné i pro absolventy, praxe v institucích finančního trhu nebo např. advokacii výhodou,

• všeobecný přehled, povědomí o fungování finančního trhu,

• středně pokročilá znalost anglického jazyka (úroveň B2 dle SERR; znalost odborné terminologie výhodou).

Předpoklady pro výkon profese:

• flexibilita, přizpůsobivost novým nárokům a ochota sebevzdělávání,

• schopnost samostatné i týmové práce,

• analytické i syntetické myšlení,

• trestní bezúhonnost.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 30. 6. 2020 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Registrovat“) nebo písemně na adresu:

Eva Záhořová

sekce lidských zdrojů

Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1

zn.: Výběrové řízení 2020/023

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na https://www.cnb.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju-a-pravni-ujednani/ochrana-osobnich-udaju/.

Shrnutí

Zaměstnavatel:Česká národní banka
Místo výkonu práce:Praha
Pozice:Právník
Typ zaměstnavatele:Jiné
Právní odvětví:Jiné
Požadované jazyky:Angličtina