05. 03. 2018
Adriana Paschková, Vice President for Academic Activities

Czech Moot Court Competition z obchodního práva 2018

Jedna z nejoblíbenějších soutěží studentů právnických fakult, Czech Moot Court Competition, je opět tady! Letos se zaměřením na obchodní právo. CMCC je soutěž, která má za cíl spojit teorii s praxí a posílit právní dovednosti studentů. V rámci simulovaného soudního jednání si můžete vyzkoušet celé soudní řízení, od sepsání žaloby, přes podání vyjádření protistrany až k samotnému soudnímu jednání, tak jak probíhá v České republice, tedy se svědky, soudcem a vyhlášením rozsudku. Všechny soutěžní týmy od hodnotitelů získají zpětnou vazbu k sepsané žalobě. Ve finálovém ústním kole se pak hodnotí především právní znalosti a vyjednávací či argumentační dovednosti studentů. Ze soutěže si tedy můžete odnést velké množství zkušeností, které se Vám mohou hodit ve Vašem budoucím povolání.

Harmonogram soutěže:

1. 4. 2018 - Deadline pro přihlášení a zaslání žaloby
11. 4. 2018 - Deadline pro vyhlášení postupujících týmů do druhého kola a jejich obeslání
22. 4. 2018 - Deadline pro zaslání vyjádření protistrany
Konec dubna – Ústní finálové kolo (specifikujeme v průběhu března) 

Výherní týmy se mohou těšit na lákavé ceny:

1. místo – 6 000 Kč + Možnost pracovní stáže v Továrek, Horký a partneři, advokátní kancelář, s.r.o.
2. místo – 4 000 Kč
3. místo – 2 000 Kč
+ další ceny: knihy od Wolters Kluwer, Licence Codexis a další. Navíc všichni účastníci finálového kola získají certifikát o účasti, což v životopise vždy vypadá dobře.

O co v případu jde? Obec Světec přišla o velké množství peněz a vinu přičítá již bývalému panu starostovi Vodákovi, který následkem událostí v obci ze své pozice odstoupil. Obec by nyní ráda získala obecní peníze zpět a zažalovala pana Vodáka za způsobení škody. Dokážete prokázat nevinu pana Vodáka nebo se obci podaří získat peníze zpět? 

Soutěž se skládá ze dvou písemných kol a jednoho ústního finálového kola. V prvním kole písemného kola všechny Soutěžní týmy vystupují na straně žalobce a mají za úkol sepsat žalobu. 6 nejlepších týmů postupuje do dalšího kola, ve kterém se týmy rozlosují do dvojic a budou vytvářet vyjádření protistrany. Tyto týmy automaticky postupují do finálového ústního kola, které se bude konat koncem dubna na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Účastnit se mohou 1 – 2členné týmy studentů bakalářských a magisterských programů českých právnických fakult, přičemž členové jednoho týmu mohou být z různých právnických fakult.

Veškeré dotazy můžete také směřovat na e-mail: academicactivities@cz.elsa.org

Výpověď zástupce obce, pana Schwarze zde: https://goo.gl/SpbmEf

Podklady k soutěží zde: https://goo.gl/GgPypt

Pravidla nalezneš zde: https://goo.gl/ZjEEb4

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, sdělujeme, že tento web využívá cookies. Pro jistotu taky prohlašujeme, že neobsahuje žádné alergeny. Více informací