14. 01. 2020
David Klíma

20. ročník Allen & Overy Essay Competition je tu!

Essay Competition je soutěž písemných prací studentů právnických fakult pořádaná mezinárodní advokátní kanceláří Allen & Overy, která se zaměřuje na rozvíjení základních schopností a dovedností právníka – zejména na kritické myšlení a psaný projev.

Tématem pro letošní ročník je "Prevence lepší než léčba: Co může přinést českému právu směrnice o preventivních restrukturalizačních rámcích?"

Úkolem studentů v rámci této soutěže bude zkoumat všechny aspekty tohoto zajímavého a často diskutovaného tématu z různých úhlů pohledu, představit svůj originální náhled na danou problematiku a případně vymyslet své vlastní řešení.

Vaše dotazy týkající se soutěže a podoby vaší práce můžete zasílat na kontaktní email academicactivities@cz.elsa.org a více informací naleznete na blogu Allen & Overy na adrese https://liveao.cz/20-rocnik-souteze-studentskych-praci/.

Ti nejlepší z vás se mohou těšit na následující ceny:

1. místo: Finanční odměna ve výši 20 000 Kč + 5denní pobyt v Londýně, Tokiu nebo Sydney s možností jednodenní návštěvy kanceláře Allen & Overy
2. místo: Finanční odměna ve výši 15 000 Kč
3. místo: Finanční odměna ve výši 10 000 Kč

Eseje můžete zasílat do 9. února 2020 na email studentskaprace@elsa.cz.

      

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, sdělujeme, že tento web využívá cookies. Pro jistotu taky prohlašujeme, že neobsahuje žádné alergeny. Více informací