Právník pro oblast distribuce pojištění a zajištění

Praha
Česká národní banka
Právník
8 - 40 h/t
Praha

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA

vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Právník pro oblast distribuce pojištění a zajištění - Praha

v odboru dohledu nad distribucí finančních produktů sekce dohledu nad finančním trhem II - ústředí ČNB v Praze.

Hledáme kolegu/kolegyni k doplnění týmu zabývajícího se dohledem v oblasti zprostředkování pojištění a zajištění.

Náplň práce zahrnuje zejména:

• přípravu odborných stanovisek a právních analýz týkajících se dohledu distribuce pojištění a zajištění,

• připomínkování návrhů právních předpisů v oblasti distribuce pojištění a zajištění,

• spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu, včetně podílení se na přípravě podkladů a stanovisek souvisejících s činností Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA),

• posuzování a vyhodnocování dodržování povinností stanovených právními předpisy pojišťovacím zprostředkovatelům a akreditovaným osobám oprávněným k pořádání odborných zkoušek podle zákona o distribuci pojištění a zajištění (dohlížené subjekty),

• komunikaci s dohlíženými subjekty a vedení individuálních i tematických šetření,

• zajišťování nápravy nedostatků identifikovaných v činnosti dohlížených subjektů mimo správní řízení,

• přípravu návrhů odpovědí na podněty veřejnosti související s jednáním dohlížených subjektů.

Nabízíme:

• zajímavou, různorodou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze,

• možnost podílet se na tvorbě metodických postupů pro oblast výkonu dohledu v oblasti distribuce finančních produktů a spolupracovat se zahraničními institucemi,

zaměstnanecké benefity: příspěvek na penzijní a životní pojištění, zaměstnanecký limit formou cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program a další,

• pružnou pracovní dobu,

• pracovní prostředí klasické kanceláře,

• nástup možný dohodou.

Kvalifikační požadavky:

• vysokoškolské vzdělání právního zaměření,

• odborná praxe v oblasti pojišťovnictví či poskytování právních služeb (v advokacii) výhodou,

• pokročilá znalost anglického jazyka včetně odborné terminologie (minimálně na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky – SERR),

• všeobecný přehled, znalost fungování finančního trhu a orientace v právních předpisech upravujících oblast finančního trhu (zejména distribuci finančních produktů) výhodou.

Další předpoklady pro výkon profese:

• analytické a syntetické myšlení,

• schopnost samostatné i týmové práce,

• písemný projev na vysoké úrovni a výborné formulační schopnosti,

• trestní bezúhonnost.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 30. 6. 2020 na e-mail eva.zahorova@cnb.cz nebo písemně na adresu:

Eva Záhořová

sekce kancelář

odbor lidských zdrojů

Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1

zn.: Výběrové řízení 2020/024

Shrnutí

Zaměstnavatel:Česká národní banka
Místo výkonu práce:Praha
Pozice:Právník
Typ zaměstnavatele:Jiné
Právní odvětví:Finanční právo
Požadované jazyky:Angličtina