Právník

Praha
Česká národní banka
Právník
8 - 44 h/t
Praha

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA

vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Právník

v referátu rozpočtu sekce rozpočtu a účetnictví v ústředí v Praze.

Hledáme kolegu/kolegyni pro posílení 8členného týmu v oblasti daní, hospodaření a controllingu.

Náplň práce zahrnuje zejména:

• posuzování smluv a zadávacích dokumentací z hlediska právního a z hlediska přiměřenosti cenových a platebních podmínek a hospodárnosti vynakládání finančních prostředků,

• řešení právních otázek (zpravidla občanský zákoník, zákon o zadávání veřejných zakázek, zákoník práce, okrajově platební styk a daňové zákony) a zpracovávání stanovisek pro interní potřebu,

• zpracování stanovisek k návrhům vnitřních předpisů ČNB,

• stanovení metodických postupů ve specifických případech, například přístup k pohledávkám z provozních záležitostí,

• podílení se na tvorbě metodiky v oblasti aplikace daní v ČNB.

Nabízíme:

• zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze,

• pestrou agendu propojující právo s praxí reálného provozu v centrální bance,

• zaměstnanecké benefity: cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní anebo životní pojištění, sportovní a relaxační centrum a další,

• pružnou pracovní dobu,

• možnost práce z domova,

• nástup možný dohodou (optimálně září nebo říjen).

Kvalifikační požadavky:

• vysokoškolské vzdělání (Mgr.) právního zaměření,

• min. 3 roky praxe v oblasti tvorby obchodních smluv nebo zadávacích dokumentací k veřejným zakázkám.

Další předpoklady pro výkon profese:

• flexibilita, ochota sebevzdělávání,

• schopnost samostatné i týmové práce,

• analytické i syntetické myšlení,

• racionální přístup.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem v češtině nejpozději do 31. 7. 2020 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Registrovat“) nebo písemně na adresu:

Eva Záhořová

sekce kancelář

odbor lidských zdrojů

Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1

zn.: Výběrové řízení 2020/030

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na https://www.cnb.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju-a-pravni-ujednani/ochrana-osobnich-udaju/.

Shrnutí

Zaměstnavatel:Česká národní banka
Místo výkonu práce:Praha
Pozice:Právník
Typ zaměstnavatele:Jiné
Právní odvětví:Občanské právo